Co warto wiedzieć przed zakupem materaca? Mity!

Kupię materac!

To bardzo ważna decyzja, do której należy się przygotować. Poznaj najpierw 2 mity na temat materacy, przez które się… nie wyśpisz!

Mity na temat materacy często skłaniają ludzi do złych decyzji. Później nowy materac staje się zmorą. Budzę się obolały, zmęczony i sfrustrowany – nie dziwmy się, jeśli zaczniemy traktować te słowa jak mantrę. Jak tego uniknąć? Zobacz, co jest mitem, a co prawdą.1. Im materac twardszy, tym lepszy

Gdyby to było prawdą, nie potrzebowaliśmy materaców w ogóle. Moglibyśmy spać na podłodze.

Zbyt twarda powierzchnia sprawia, że dochodzi do dużego nacisku na mięśnie. Jaki jest tego skutek? Ucisk na nerwy oraz blokada przepływu krwi. Kończyny drętwieją, a Ty wybudzasz się, aby zmienić pozycję. Sytuacja się powtarza, dlatego rano jesteś po prostu zmęczony.

Dlatego tak istotna jest jedna zasada – miękkość, twardość materaca musi być odpowiednio dopasowana do postury ciała.

Nie wierz w hasła „materac idealny dla wszystkich!”, ponieważ taki materac nie istnieje. Dobierz materac do swojego ciała, wtedy będzie idealny dla Ciebie. Nie warto iść drogą na skróty.2. Pianka termoelastyczna jest najlepsza


Co to pianka Visco? Gdzie kupić materac z pianką termoelastyczną? Przecież opinie na jej temat są naprawdę dobre!

Fakt, pianka termoelastyczna zapamiętuje kształt ciała osoby, która na nim leży, czym zapewnia doskonałe podparcie na całej powierzchni ciała. Do tego została stworzona przez NASA.


Czy potrzeba czegoś więcej, aby stworzyć mit?


To prawda, że pianka Visco (termoelastyczna) przylega do ciała leżącej na niej osoby. Sprawia wrażenie, że jest całkowicie podparte.

Jednak to podparcie może okazać się powierzchowne. Czasem zauważysz, że osobie leżącej na materacu z pianki termoelastycznej biodra zapadają się zbyt nisko, co źle wpływa na dolny odcinek kręgosłupa. Pogłębia się wtedy jego dolna krzywizna (lordoza), powodując zwiększone napięcie mięśni przykręgosłupowych. To z kolei wpływa na większy nacisk na nerwy, powodując poranny ból pleców.

Faktem jest, że pianka termoelastyczna doskonale przylega do ciała, zmniejszając nacisk zwrotny i poprawiając krążenie na powierzchni skóry. Jednak jeśli zależy Ci na idealnym podparciu na całej linii kręgosłupa, musisz znaleźć taki materac, którego fundament pod pianką termoelastyczną jest wykonany z materiału, który ustabilizuje i utrzyma Twoje ciało w prawidłowej pozycji.

Zawsze pamiętaj, aby przed zakupem materaca położyć się na nim i sprawdzić, czy na pewno Twoje ciało dobrze się na nim układa. Jeśli mimo wszystko poszukujesz materaców termoelastycznych, znajdziesz je również w naszej ofercie, Salonów Snu Hever.


Salon Snu Hever – Śpij zdrowo, żyj komfortowo.

Zostaw Komentarz :)