Jaki Stelaż pod Materac?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy Twój materac posiada odpowiedni fundament w postaci właściwego stelaża? Jak myślisz, czy stelaż ma jakikolwiek wpływ na to, aby podnieść lub pogorszyć jakość Twojego snu? 

Po co stelaż pod materac?

Już teraz możemy odpowiedzieć: tak! To, na czym położysz materac, ma ogromny wpływ na komfort, jaki odczuwasz w trakcie codziennego snu. Posiadając wadliwy stelaż nie tylko nie wysypiasz się, lecz również zmniejszasz żywotność materaca. 

Brak odpowiedniej amortyzacji sprawia, że materac szybciej traci swoje właściwości oraz zmienia się jego struktura. Co więcej, przy nieodpowiednim stelażu masz wrażenie, że leżysz na zupełnie innym łóżku niż te, które testowałeś w sklepie stacjonarnym.

  ⠀

Wybierz dobrze – cechy dobrego stelaża

Zapoznaj się uważnie z poniższymi punktami. Podzielimy się z Tobą podstawowymi wytycznymi! 

  • 1. Elastyczny stelaż pod materac to klucz do sukcesu. Co to oznacza? Musi on posiadać listwy drewniane wygięte w łuk, dzięki którym zapobiegniemy pofałdowaniom na materacu. 
  • 2. Przestrzeń między listewkami musi wynosić ok. 3,5 – 5 cm. Jest to optymalne rozstawienie – zbyt szerokie zniekształci sprężyny, natomiast ciasne ograniczy dostęp powietrza. Wentylacja materaca jest szczególnie ważna dla alergików, a konkretnie osób uczulonych na pleśń, grzyby i bakterie. 

Jeżeli jesteś alergikiem, zadbaj również o odpowiednią kołdrę i poduszkę. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria wykonane z innowacyjnych włókien, których zadaniem jest uniemożliwienie roztoczom dostania się do ich naturalnego środowiska, jakim jest wnętrze kołder i poduszek. Kołdra/Poduszka – Antyalergiczna – Nie myśl, że ten punkt dotyczy tylko alergików – tak naprawdę każdy z nas powinien zwrócić na to uwagę. W końcu czy chciałbyś mieć spleśniały materac? 

  • 3. Pamiętajcie, im bardziej gęsty stelaż (im więcej listewek), tym wyższy komfort snu! 
  • 4. Jak regulować stelaż pod materac? Proste – stopień twardości należy skupić w odcinku lędźwiowym. 

3. Pamiętajcie, im bardziej gęsty stelaż (im więcej listewek), tym wyższy komfort snu! 

4.. Jak regulować stelaż pod materac? Proste – stopień twardości należy skupić w odcinku lędźwiowym. 

Zainteresowały Cię te informacje? Zapamiętaj je, ponieważ to one są podstawą trafnego zakupu, jakim jest dobry stelaż do łóżka.

  ⠀

Gwarancja materaca – co się z nią dzieje?

W krótkim okresie czasu możesz stwierdzić, że z nocy na noc jest Ci co raz mniej wygodnie. Więcej się wiercisz, nie możesz dobrze zasnąć, a nad ranem zamiast budzić się z energią, odczuwasz notoryczne zmęczenie. Patrzysz na materac, aby znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy i niestety ze smutkiem stwierdzasz, że wygląda on inaczej niż 6 miesięcy temu, kiedy go zakupiłeś. Widzisz, że zapadł się w niektórych miejscach. 

Zastanawiasz się nad zgłoszeniem reklamacji, ale postanawiasz jeszcze zajrzeć do karty gwarancyjnej produktu. Czytasz punkt po punkcie informacje zawarte w dokumencie, aż w końcu dowiadujesz się, że materac powinien być użytkowany na elastycznym stelażu, ponieważ sztywne podłoże może doprowadzić do jego deformacji. Producent w tym przypadku ma prawo odrzucić zgłoszoną reklamację. Jest to naprawdę częste zjawisko, dlatego dobrze przemyśl zakup.

  ⠀

Nie żałuj swojego wyboru

Pamiętaj o tym, aby kupić stelaż, który zapewni odpowiedni fundament dla Twojego materaca. Daj sobie gwarancję nie tylko na materac, ale także na błogi sen na lata. Nasze stelaże, w tym stelaże elektryczne, znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Zostaw Komentarz :)