Jak Dobrać Materac?

Materac idealny? Sprawdź, jak go znaleźć w 4 krokach!

Chcesz wiedzieć, jak znaleźć materac idealny? Jesteś w dobrym miejscu!

Spędzasz 1/3 życia w łóżku, więc dowiedz się, jak sprawić, by nie był to stracony czas.

Jeśli chcesz porządnie się wysypiać, materac idealny jest koniecznością. Zastanawiasz się, czy taki istnieje? Oczywiście! Dzięki poniższym wskazówkom uda Ci się go znaleźć.

Materac idealny – jaki jest?

Materac idealny dla każdego będzie oznaczał coś innego. Ludzie różnią się od siebie, dlatego pamiętaj, aby dopasować materac do swojego ciała.

Materac nie może być zbyt twardy, ani zbyt miękki. Jego strefy powinny być dopasowane pod Twój kręgosłup – odpowiednio miękkie pod odcinkiem piersiowym i krzyżowym oraz odpowiednio twarde pod odcinkiem lędźwiowym i szyjnym.

Tylko w ten sposób materac sprawi, że podczas leżenia na plecach kręgosłup zachowa swój fizjologiczny kształt litery S, a podczas leżenia na boku – ułoży się w linii prostej.

Odpowiednie podparcie kręgosłupa to podstawa. Zagwarantujesz całkowity wypoczynek dla układu kostnego, mięśniowego, nerwowego, krwionośnego i pokarmowego. Osiągniesz tym samym maksymalny komfort snu.Instrukcja – jak znaleźć materac idealny:


1. Wypróbuj materac.

W salonie połóż się na materacu i sprawdź, czy jest wygodny. Podejmij decyzję, będąc świadomym komfortu materaca.


2. Dla kogo ten materac?


Podczas kupna materaca musi być obecna osoba, która będzie go użytkować. Musi przecież zobaczyć, czy jest wygodny.
Jeśli to materac tylko dla Ciebie – zabierz ze sobą zaufaną osobę.

Sam nie zobaczysz, jak Twoje ciało układa się na materacu. Do sprzedawcy musisz mieć ograniczone zaufanie, ponieważ zależy mu głównie na sprzedaży, a niekoniecznie na Twoim komforcie.Jeśli to materac dla dwojga – koniecznie sprawdźcie, czy pasuje obojgu.


3. Zwróć uwagę, jak czujesz się na materacu.


Niektórzy mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeżeli od początku masz uczucie, że coś jest nie do końca w porządku, nie ma co się oszukiwać – nic z tego „związku” nie będzie. Zostaw ten materac, na pewno znajdzie on osobę, z którą lepiej mu się ułoży :).

Pamiętaj jednak, że jak już odnajdziesz materac, który w pierwszym odczuciu Ci pasuje, poproś zaufaną osobę, aby dokładnie przyjrzała się, czy Twój kręgosłup odpowiednio się układa. Może się okazać, że wbrew pozorom to nie materac dla Ciebie.

Leżąc na plecach powinieneś czuć, że Twoje ciało jest równomiernie podparte na całej płaszczyźnie materaca, a barki, biodra, kolana i kostki powinny się układać na tej samej wysokości.
Wtedy masz pewność, że kręgosłup osiąga prawidłowy fizjologiczny kształt litery S. Co za tym idzie – maksymalnie wypoczywa, a Ty wraz z nim.
Najlepiej, jeśli osoba, z którą jesteś dokona testu płaskiej dłoni. Polega on na włożeniu płaskiej dłoń między plecy a materac. Jeżeli może zrobić to z łatwością i czuje sporą wolną przestrzeń między dłonią, kręgosłupem i materacem, oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Jeśli włożenie ręki między materac a plecy jest zupełnie niemożliwe, prawdopodobnie testowany materac jest zbyt miękki. Musi ona wchodzić z delikatnym oporem, nie może być wyczuwalna wolna przestrzeń między plecami a materacem.

Leżąc na boku poczuj, jak materac „balansuje” Twoje ciało. Jeśli masz wrażenie, że zaraz znów przeturlasz się na plecy, to materac jest za twardy. Jeśli za bardzo zapadasz się w materacu, a przełożenie się na drugi bok sprawia Ci trudność, to materac jest zbyt miękki.
Dodatkowo poproś, aby ktoś zaufany zobaczył, jak układa się Twój kręgosłup. Jeżeli bark i biodro prawidłowo zatopią się w materac, kręgosłup powinien uzyskać linię prostą. Najlepiej sprawdzić jego linię palcami.


4. Wybrałeś materac idealny?


Jeśli tak właśnie Ci się wydaje, poświęć jeszcze trochę czasu, aby mieć pewność. Połóż się na materacu na minimum 5 minut w każdej pozycji.

W ten sposób zyskasz 100% pewności, że nie tylko przez chwilę, ale przez całą noc, materac będzie dla Ciebie idealny.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zawsze kieruj się własnym zdrowiem i nie ufaj każdemu sprzedawcy. Jeśli ktoś Ci powie, że istnieje jeden model dopasowany do wszystkich (najczęściej najdroższy) – to natychmiast uciekaj.Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie znaczenie ma odpowiednio dobrany materac?

Zaglądaj tu częściej!

Zostaw Komentarz :)