Jak znaleźć idealny materac?

Szukasz nowego materaca? Zbyt duży wybór Cię przytłacza? Jak wybrać ten odpowiedni materac?

Są różne rodzaje materacy, jednak my pomożemy Ci wybrać ten jeden.


Szukam idealnego materaca!Jeśli szukasz materaca idealnego, pewnie czytasz o nich w internecie. Z opisów poszczególnych typów materacy wydaje się, że każdy z nich jest wyjątkowy i odpowiada na Twoje potrzeby. Możesz też pytać znajomych o radę, jednak każdy z nich mówi Ci co innego. Pamiętaj, że wybór materaca to bardzo indywidualna kwestia. 

Postanawiasz wybrać się do salonu i porozmawiać ze sprzedawcą? Wierzysz, że zaproponuje Ci najlepsze rozwiązanie? I tak też często bywa. Jednak w wielu sklepach prawdopodobnie dostaniesz propozycję najdroższego modelu, który jest najkorzystniejszy dla sprzedawcy, a niekoniecznie dla Ciebie.

Przez kilkadziesiąt minut słuchasz wykładu o cudownych piankach z kosmiczną technologią, o sprężynach w kieszonkach, o pokrowcach z zawartością srebra i węgla.

Możesz być pod wrażeniem, ale zastanów się – czy to wszystko rzeczywiście sprawi, że będziesz wysypiać się lepiej? Ile w tym prawdy, a ile marketingowej magii?

„Najlepiej spać na twardym materacu”To nieprawda. Gdyby tak było, do dziś spalibyśmy na podłodze. Spanie na twardej powierzchni nie daje pełnego podparcia dla Twojego kręgosłupa i sprawia, że mięśnie w okolicy barku i biodra drętwieją z powodu nadmiernego ucisku wywieranego przez materac. Z tego powodu często wybudzasz się w nocy. Szukasz nowej pozycji, aby krew zaczęła ponownie krążyć po organizmie i czekasz, aż uczucie drętwienia zniknie. Sytuacja powtarza się kilkukrotnie w ciągu nocy, dlatego nad ranem budzisz się zmęczony i poddenerwowany.

Poznaj 8 właściwości idealnego materaca!1. Szukam materaca dla siebie, żony, dziecka, psa…

Czy materac jest tylko dla Ciebie, czy będziesz każdej nocy dzielił go z najbliższą osobą? Pamiętaj o tym, dla kogo ma być materac – inaczej dobiera się materac dla jednej osoby, a inaczej dla pary.
Czasami, aby uzyskać maksymalny komfort snu dla dwóch osób, trzeba zdecydować się na dwa osobne materace.

2. Testuj materace!
Zanim kupisz materac, koniecznie się na nim połóż i sprawdź, czy Ci na nim wygodnie.

3. Pierwsze wrażenie

Zwróć uwagę na swoje pierwsze odczucie. Jeżeli natychmiast po położeniu się na materacu czujesz dyskomfort, to nie będzie on dla Ciebie.

4. Prawidłowe ułożenie ciała na materacu

Poproś bliską osobę, aby zobaczyła jak układa się Twoje ciało na materacu. Idealne ułożenie pleców na materacu to takie, w którym kręgosłup znajduje się w linii prostej.

Takie ułożenie daje Ci gwarancję pełnego wypoczynku. Mięśnie się relaksują, co sprawia, że kręgosłup rośnie w ciągu nocy (rano możesz być wyższy nawet o 2 cm!), a pozbawiony ucisku układ nerwowy sprawniej przekazuje sygnały. Mięśnie kurczą się i rozkurczają w prawidłowy sposób, uruchamiając pompę mięśniową. Krew, która krąży, odżywia Twoje ciało we wszystkie substancje odżywcze, potrzebne do codziennego funkcjonowania. Zwróć uwagę, czy barki, biodra, kolana i kostki są ustawione w jednej linii.

Zamknij oczy i upewnij się, że czujesz jak materac podpiera całe Twoje ciało, głównie pod odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, jak i pod kolanami. Najlepiej, gdy ktoś bliski wsunie otwartą dłoń pod twoje plecy. Jeżeli ręka będzie wchodzić lekko i swobodnie, znaczy to, że materac jest zbyt twardy. Z kolei problem z wsunięciem dłoni między plecy a materac oznacza, że jest on zbyt miękki.

5. Odpowiednia poduszka

Dobierz poduszkę pod wybrany materac. Jest to bardzo istotne, ponieważ źle dopasowana poduszka sprawi, że mimo doskonałego materaca będziesz się budził zmęczony. Zła poduszka negatywnie wpływa na mięśnie karku, zwiększając ich napięcie. To sprawia, że budzisz się z bólem szyi, a krew nie ma swobodnego przepływu, co naraża Cię na notoryczne bóle głowy oraz złe funkcjonowanie całego układu nerwowego.

6. Stelaż ma znaczenie!
⠀⠀
Zwróć uwagę na jakim stelażu testowałeś materac. Powinieneś zakupić stelaż z listewkami elastycznymi, dokładnie taki sam, jaki był w salonie pod materacem, który wybrałeś. Dlaczego? Ponieważ zmieniając fundament, możesz sprawić, że materac straci swoje właściwości, a Twoje ciało będzie się na nim źle układać.

7. Nie zapominaj o kołdrze
⠀⠀
Zapewnij sobie wysokiej jakości kołdrę. Wyobraź sobie, że masz świetny materac i pamiętałeś o doborze prawidłowej poduszki pod szyję. Kładziesz się spać i jedyne, co możesz powiedzieć, to: “budzę się co chwilę i pocę się w nocy“.

Na rynku istnieją także bardzo dobre kołdry syntetyczne, których materiał dopasowuje się do temperatury naszego ciała i pilnuje komfortu termicznego. Znajdziesz je również na naszej stronie internetowej.

8. Zadbaj o pościel

Wisienka na torcie: naturalna i przyjemna w dotyku pościel.

Jeżeli chcesz, aby Twoje łóżko było miejscem, które gwarantuje najlepszy możliwy sen – zadbaj o jego strój. Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że pościel i prześcieradło to jedyne elementy, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Dlatego lepiej, gdy wykonane są z wysokiej jakości bawełny, która jest bardzo przyjemna w dotyku i doskonale odprowadza nadmiar wilgoci z naszego ciała.


Dlaczego warto mi zaufać?Nazywam się Mateusz Czapkowski. Cztery lata studiowałem fizjoterapię, posiadam także dyplom specjalisty masażu. Prowadziłem własny gabinet. Od ponad 10 lat zajmuję się sprzedażą mebli, w tym od 5 lat doradzam przy doborze materacy. Chcę, abyś także dołączył do grona ludzi szczęśliwych, którzy się wysypiają. Do ludzi, którzy doskonale wiedzą, że tylko idealnie dopasowany materac zapewnia pełne zdrowie oraz doskonałe samopoczucie każdego dnia.


Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej o zdrowym śnie, zaglądaj tu częściej!


Jeżeli jesteś niecierpliwy i już teraz pragniesz wiedzieć więcej to napisz do mnie na maila:
top@new-hever.pl lub zadzwoń pod nr 533905833.Do zobaczenia lub, jak niektórzy mówią, do przeczytania.

Pozdrawiam,

Mateusz Czapkowski

Zostaw Komentarz :)