Higiena w sypialni


Dlaczego trzeba dbać o odpowiednią higienę w sypialni?


Wiesz, że każdej nocy człowiek wydziela od 0,5 do 1 litra płynów i traci około 3g naskórka?

Roztocza uwielbiają zrogowaciały naskórek i wilgotne środowisko. To dla nich idealne warunki do rozmnażania. Im więcej roztoczy, tym więcej ich odchodów. Są one szkodliwe dla ludzi, szczególnie dla alergików.
Wdychanie odchodów roztoczy jest główną przyczyną złego samopoczucia o poranku, bólów głowy, kataru czy podrażnionego gardła.

Co zrobić, aby zagwarantować sobie maksymalnie zdrowy sen? W jaki sposób ustrzec się przed roztoczami?
Odpowiedzi znajdziesz poniżej!


Jak często zmieniać pościel?

Zmieniaj pościel minimum raz w miesiącu, a najlepiej co 2 tygodnie. Zapewnisz tym sobie czysty i higieniczny sen. W tym czasie roztocza nie rozmnożą się na tyle, aby zagrozić Twojemu zdrowiu.


Po ilu latach należy wymienić materac?


To najczęściej zadawane pytanie doradcom w Salonach Snu HEVER. Mamy materace, które mają aż 15 lat gwarancji, jednak zalecamy wymianę materaca co 7-10 lat.

Nasze materace są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mogą wytrzymać nawet 20 lat użytkowania. Jednak spanie na materacu dłużej niż 10 lat jest groźne dla zdrowia.

Każdej nocy obumarły naskórek i pot wnikają w materac, co powoduje rozwój roztoczy. Z biegiem lat materac traci swoje higieniczne walory i nie zapewnia nam zdrowego środowiska snu.

Katar, bóle głowy czy uczucie tzw. „kluchy w gardle” to objawy, które najczęściej towarzyszą osobom upierającym się przy spaniu na starym materacu.


Jak często należy prać kołdrę czy poduszkę?Pamiętaj, aby kołdrę i poduszki prać minimum 2 razy w roku, a najlepiej co 3 miesiące.

Zapewnisz tym sobie regenerujący i komfortowy sen.


Co ile lat zaleca się zmieniać poduszkę, a co ile lat kołdrę?Aby cieszyć się zdrowym snem, wymieniaj poduszkę co 2-3 lata.

To właśnie poduszka jest najbardziej narażona na rozwój roztoczy. To ona chłonie najwięcej potu z naszego ciała, przez co w jej wnętrzu tworzy się doskonały klimat dla rozwoju tych szkodników.

Kołdrę natomiast wymieniaj co 5-7 lat.

Sen jest ogromnie ważny w naszym życiu. Nie lekceważ go, ponieważ ma wpływ na Twoje zdrowie. Zadbaj o odpowiednią higienę w sypialni i ciesz się w pełni regenerującym snem. 

Uniknij chronicznych bólów głowy i złego samopoczucia.


Tak niewiele potrzeba, abyś dobrze spał!

Zostaw Komentarz :)